16 ЛИПНЯ – ДЕНЬ ПРОГОЛОШЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ

Дата: 16.07.2022 11:00

16 липня кожного року Україна відзначає День прийняття Декларації про суверенітет, бо саме цього дня у 1990 році Верховна Рада УРСР конституційною більшістю народних депутатів у  355 голосів ухвалила цей документ, тим самим встановивши суверенітет України.

Базові положення цього документа згодом стали основою законодавчих актів державного значення – Конституції та законів України.

Прийняття Декларації про державний суверенітет України підтвердило неминучість розпаду комуністичної тоталітарної імперії.

Ухвалення цього документа стало ключовим кроком для відновлення історичної справедливості, відродження української державності як втілення ідеї соборності українського народу та його земель.

Це стало початком, своєрідною точкою відліку відновлення державної незалежності України загалом. Документ створив правові передумови для ухвалення 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України.

Однак демократичний розвиток ніколи не був легким. А нашій країні – особливо непросто, адже, ствердивши соборність та свободу більш ніж три десятки років тому, сьогодні ми змушені доводити своє право бути самостійними, відстоювати права і свободи у кривавій неоголошеній та підступній війні з агресором. Ми всі об’єдналися і спільно захищаємо український народ, українську землю, українську мову, нашу незалежність, свободу та гідність, наше право на життя.

Українці вистоять.

Україна переможе.