ВІТАННЯ ДО ДНЯ ВИШИВАНКИ

Дата: 19.05.2022 11:08

Вітаю усіх з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки.

День української вишиванки - загальнонаціональне свято, яке українці відзначають щороку в третій четвер травня. В 2022 році День вишиванки припадає на 19 травня. Це не державне свято і в цей день немає офіційного вихідного дня.

Але саме в цей день ми з гордістю надягаємо улюблені вишиті блузки, сорочки, сукні і на вулицях відчувається атмосфера свята.

Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. Візерунок на вишиванці - це важливий код, за символами якого можна прочитати зашифровані послання. Види орнаменту передаються з покоління в покоління. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, "зачаровуючи" їх на здоров'я, удачу або любов.

Вишиванка символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця.

Бажаю укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни.

Хай сакральні символи українського народу будуть оберегом наших воїнів і України!

міський голова Сергій Гаджук