Міжнародний день музеїв (ЮНЕСКО)

Дата: 18.05.2022 09:20

18 травня кожного року світ відзначає Міжнародний день музеїв. Свято започаткували у 1977 році на засіданні Міжнародної ради музеїв. Зараз подію святкують понад 150 країн. Починаючи з 1992 року щорічно обирають певну тему свята, відповідно до якої організовують заходи, котрі можуть тривати до місяця.

«Сила музеїв» – тема Міжнародного Дня музеїв-2022. Міжнародна рада музеїв ICOM закликає музеї світу до Міжнародного дня музеїв дослідити та показати потенціал музеїв з позиції впливу та позитивних змін у своїх спільнотах у наступній оптиці: сила досягнення сталого розвитку; сила інновацій щодо цифровізації та доступності, сила розвитку громад через освіту.

Метою Дня музеїв є підвищення поінформованості людства щодо важливості ролі музеїв для всебічного суспільного розвитку, подяка музейним співробітникам за старанну працю, повага до культурного, історичного й наукового надбання.

Окрім проведення офіційних тематичних заходів, 18 травня музеї відкривають свої двері для безкоштовного споглядання.

Зазначимо, що в умовах повномасштабної війни, розпочатої рф проти України, за останніми даними, вже зафіксовано 242 випадки знищення росіянами культурної спадщини українського народу.

Так, окупанти повністю знищили або пошкодили щонайменше 92 релігійні споруди, 35 пам’яток історії, архітектури та містобудування, 29 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ століття, 19 будівель та комплексів музеїв і заповідників.

Окрім цього, під ворожі обстріли потрапили 33 будинки культури, театри, бібліотеки та інші об’єкти цінної історичної забудови.

Впевнені, що росію необхідно позбавити  статусу члена ЮНЕСКО, країні-агресорці не місце в цій поважній міжнародній міжурядовій організації.