ЯК ВІДНОВЛЮВАТИМУТЬ ЗРУЙНОВАНІ МІСТА ТА СЕЛА

Дата: 13.05.2022 10:34

В Україні буде створена програма комплексного відновлення населених пунктів. Вона дозволить вирішити низку містобудівних питань, що виникли внаслідок військового вторгнення рф.

Верховною Радою України прийнято законопроєкт №7282 щодо реформування сфери містобудівноі? діяльності, яким внесено  зміни до законодавства, яке регулює містобудівну діяльність, і запроваджено новий термін – Програма комплексного відновлення населеного пункту. Вона визначає основні просторові та соціально-економічні пріоритети відновлення територій, які постраждали від боїв та надзвичайних ситуацій.

Така програма має містити загальний опис населеного пункту або території, для якої розробляється, а також інформацію про необхідність підготовки території та шкоду, спричинену об’єктам громадської, житлової, інженерної інфраструктури, виробничих потужностей.

План комплексного відновлення населеного пункту (території) затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою протягом 30 календарних днів з дня його внесення.

Також законопроєктом пропонується дозволити під час воєнного стану встановлювати та змінювати цільове призначення земельної ділянки державної та комунальної власності. Власне йдеться про будівництво тимчасового житла та розміщення евакуйованих виробництв.