ЛЕНД-ЛІЗ ДЛЯ УКРАЇНИ

Дата: 10.05.2022 09:52

Президент США Джозеф Байден підписав закон про надання програми ленд-лізу для України. Новий закон дозволить значно наростити рівень військової підтримки України з боку США.

Байден підписав закон 9 травня, зробивши таким чином росії «подарунок» в день, коли агресор традиційно святкує своє «побєдобєсіе».

Президент України Володимир Зеленський подякував Президенту США Джо Байдену за підписання закону про ленд-ліз для України і назвав це історичним кроком. «Переконаний, що ми знову разом переможемо. І захистимо демократію в Україні та у Європі. Як і 77 років тому", - зазначив Зеленський.

Програма ленд-лізу була створена під час Другої світової війни. Закон про ленд-ліз був прийнятий Конгресом США 11 березня 1941 року.

Для України ленд-ліз був ухвалений Сенатом США 6 квітня, а 28 квітня – Палатою представників. За цією програмою Україна отримає зброю, військову техніку, медикаменти, продукти тощо. Передбачається, що країна-одержувач сплатить їхню вартість пізніше.