ПРО БЕНЗИН І ДЕФІЦИТ

Дата: 06.05.2022 16:07

Сьогодні провели нараду з представниками мереж автозаправок у Вінницькій області.

Разом треба вирішувати проблему. Без спекуляцій.

Війна змушує перебудовувати логістику постачання палива. Потрібен час.

Ціна зростає, оскільки звичайне постачання неможливе, а нове - складніше і довше.

Порти заблоковані.

російські війська цілеспрямовано знищують наші нафтобази.

Фактично, залишився тільки один напрямок постачання з-за кордону – з Європейського Союзу.

Поки працював Кременчуцький нафтопереробний завод, ми мали суттєве внутрішнє джерело пального. Але після ракетного удару 24 квітня завод не функціонує.

Що робимо?

Перше і головне – логістика постачання пального таким чином, щоб завозилось якнайбільше з Європейського Союзу. Це залежить не тільки від рішень держави, але й від рішень самих постачальників пального. Дефіцит має бути покритий.

Уряд шукає баланс між інтересами трейдерів, рівнем ціни на пальне й інтересами споживачів.

На жаль, в умовах війни і скорочення економічної активності немає джерела, з якого можна було би дотувати знижену ціну на пальне.

Поки триває війна, першочергово будуть забезпечуватись пальним наші захисники – Збройні Сили України та всі, хто задіяний у збереженні життя і в порятунку людей.

Також Уряд робитиме все необхідне, щоб пального вистачало для критичних галузей економіки, зокрема для аграрного сектору.

Ціна пального зростає. Але це неминуче, поки війна.

Чого чекати?

Протягом тижня-двох розраховуємо налагодження більш-менш стабільного постачання за новою логістичною схемою. Враховуючи те, що єдиним джерелом постачання буде Європейський Союз, треба бути готовими до ціни на рівні із сусідніми країнами.

Звертаюсь до усіх вінничан: якщо можете обійтись без використання приватного автотранспорту і користуватись громадським транспортом - зробіть це.

Якщо можна утриматись від несуттєвих поїздок - варто це зробити.

Нам треба це пережити.