ПРО БЕНЗИН І ДЕФІЦИТ
Сьогодні провели нараду з представниками мереж автозаправок у Вінницькій області.
Разом треба вирішувати проблему. Без спекуляцій.
Війна змушує перебудовувати логістику постачання палива. Потрібен час.
Ціна зростає, оскільки звичайне постачання неможливе, а нове - складніше і довше.
Порти заблоковані.
російські війська цілеспрямовано знищують наші нафтобази.
Фактично, залишився тільки один напрямок постачання з-за кордону – з Європейського Союзу.
Поки працював Кременчуцький нафтопереробний завод, ми мали суттєве внутрішнє джерело пального. Але після ракетного удару 24 квітня завод не функціонує.
Що робимо?
Перше і головне – логістика постачання пального таким чином, щоб завозилось якнайбільше з Європейського Союзу. Це залежить не тільки від рішень держави, але й від рішень самих постачальників пального. Дефіцит має бути покритий.
Уряд шукає баланс між інтересами трейдерів, рівнем ціни на пальне й інтересами споживачів.
На жаль, в умовах війни і скорочення економічної активності немає джерела, з якого можна було би дотувати знижену ціну на пальне.
Поки триває війна, першочергово будуть забезпечуватись пальним наші захисники – Збройні Сили України та всі, хто задіяний у збереженні життя і в порятунку людей.
Також Уряд робитиме все необхідне, щоб пального вистачало для критичних галузей економіки, зокрема для аграрного сектору.
Ціна пального зростає. Але це неминуче, поки війна.
Чого чекати?
Протягом тижня-двох розраховуємо налагодження більш-менш стабільного постачання за новою логістичною схемою. Враховуючи те, що єдиним джерелом постачання буде Європейський Союз, треба бути готовими до ціни на рівні із сусідніми країнами.
Звертаюсь до усіх вінничан: якщо можете обійтись без використання приватного автотранспорту і користуватись громадським транспортом - зробіть це.
Якщо можна утриматись від несуттєвих поїздок - варто це зробити.
Нам треба це пережити.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)