В Україні затвердили список територій, переселенці з яких можуть отримати допомогу від держави

Дата: 27.04.2022 12:08

Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. «Починаючи з травня 2022 року, процедура отримання допомоги від держави на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО) відбуватиметеся за чіткою та врегульованою процедурою», – пояснили у Мінреінтеграції.

Отримати допомогу на проживання від держави зможуть ті громадяни, що перемістилися з територіальних громад із затвердженого переліку, а також ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування.

Допомога надається у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень; для інших – 2 000 гривень.

Затверджений перелік територіальних громад можна переглянути тут (https://www.minre.gov.ua/.../files/field/docs/perelik.pdf).

Також уряд запустив гарячу лінію, де можна дізнатись про виплати для внутрішньо переміщених осіб, допомогу по безробіттю та іншу соціальну підтримку: 0 800 33 18 34.