Р Е К О М Е Н Д А Ц І Ї ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ЗА СИГНАЛОМ ОПОВІЩЕННЯ «УВАГА ВСІМ»

Дата: 24.02.2022 08:33

У разі виникнення реальної загрози життю та здоров’ю людей внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період проводиться оповіщення населення через централізовану систему оповіщення та доведення сигналу «УВАГА ВСІМ» через практичне ввімкнення електросирен які розміщені в м. Ямпіль та можливістю перехоплення радіомовлення і оповіщення по стаціонарним телефонам.
Оповіщення населення здійснюється Департаментом з питань цивільного захисту Вінницької обласної державної адміністрації дистанційно, за допомогою пункту управління централізованої системи оповіщення, шляхом вмикання електричних сирен, перехоплення мережі радіомовлення та телебачення також можливий запуск електросирен безпосередньо в м. Ямпіль.  Додатково оповіщення в межах міста та населених пунктів Ямпільської територіальної громади буде проводитись через гучномовці працівниками поліції, шляхом об’їзду населених пунктів, шляхом застосування культових споруд ( дзвіниць церкви), обходу та об’їзду жителів Громади.

У разі отримання сигналу  "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА" та якщо ви чуєте вибухи неподалік

З метою привернення уваги до населення доводиться сигнал оповіщення "УВАГА ВСІМ!" шляхом включення електричних сирен.

З моменту подачі сигналу для вжиття заходів захисту може бути всього лише кілька хвилин. Ці хвилини надзвичайно дорогоцінні і їх треба використовувати з максимальною ефективністю.
Почувши сигнал необхідно:
а) перебуваючи вдома:
- ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі, телевізор, радіоприймач і уважно прослухати інформацію, яка поступила;
- при можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
- закрити вікна, вимкнути усі електричні прибори та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло;
- швидко одягнутися та одягти дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;
- взяти, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.
У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.
Ні в якому разі не можна після сигналу "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА" залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі;
- зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги
та правила поведінки, з якими можна ознайомитись на сайті Ямпільської міської ради в розділі цивільний захист: не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов'язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;
- уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.

Якщо  ви  знаходитесь  на  вулиці:

почувши сигнал «Увага всім!», якнайшвидше прямуйте до найближчої установи чи закладу, де є радіо,  радіотрансляційні чи  телевізійні приймачі;

уважно прослухайте інформацію  та рекомендації про порядок дій у даній НС;

зберігайте спокій, уникайте паніки, дійте, відповідно до отриманих рекомендацій.