ФЕСТИВАЛЬ «РІЗДВЯНЕ ДИВО» ТА ВОДОХРЕЩЕ У ЯМПОЛІ

Дата: 20.01.2022 18:06

Завершуючи калейдоскоп новорічно-різдвяних свят, 19 січня на Водохреща, у центрі міста відбувся фестиваль традиційної української культури «Різдвяне диво», підготовлений і проведений Ямпільським міським центром культури та дозвілля. Ведучі Інна Любинецька та Тетяна Жошко розпочали свято вітаннями, налаштовуючи  усіх присутніх на веселий і святковий лад.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Сергій Гаджук, висловлюючи велику вдячність працівникам культури, організаторам та учасникам дійства.

У фестивалі з колядками та щедрівками, привітаннями та приказками, столами накритими традиційними різдвяними стравами, взяли участь усі села  територіальної громади: Гонорівка, Дзигівка, Клембівка, Велика Кісниця, Добрянка, Цекинівка, Михайлівка, Буша, Северинівка, Іванків, Русава, Слобода-Підлісівська, Придністрянське, Довжок, Писарівка. Заряджали позитивним  настроєм гурти весільних музик з Гальжбіївки, Качківки, Петрашівки, гурт колядників з Дзигівки та дитячий фольклорний колектив «Мариця» Ямпільської дитячої музичної школи.

А на березі Дністра відважні купальщики занурювались у цілющу воду, бо 19 січня – то свято Богоявлення (Водохреще або Йордан), коли вся вода стає святою та благодатною. Саме в цей день Бог приходить у світ і благословляє на добрі справи.

Проведення фестивалю та відзначення Водохреща вже давно стали традиційними для нашої громади. Тож і надалі ми будемо зберігати славні  традиції українського народу.

Хай Різдвяні передзвони дають віру на краще, а свята вода зцілить кожного духовно і тілесно, додасть сили і натхнення до щоденних добрих справ!