ПАМ’ЯТНИК АРХІТЕКТУРИ У с. ДЗИГІВКА

Дата: 10.12.2021 10:34

У селі Дзигівка зберігся римо-католицький костел початку ХІХ століття, який становить величезну цінність для села не тільки як пам’ятник архітектури, а і як діючий костел, що належить до дієцезіального духовенства.

Високий мурований римо-католицький храм з двоскатним дахом був побудований 1803 року коштом В. Ярошинського. В 1804-му році в Дзигівці було відкрито костел, окрасою якого стала скульптура Божої Матері заввишки 16 метрів, що стояла на площі перед будівлею костелу. Костел і скульптура Божої Матері стали не тільки окрасою, але і візитівкою містечка. Крім того, згодом його неймовірно прославили багатолюдні ярмарки з широким вибором різноманітних товарів.

Ближче до ХХ століття стан фасаду погіршився. З приходом радянської влади храм закрили, друге життя духовної святині розпочалося у часи незалежної України.

Костел, можна відвідати і сьогодні; шкода, що не зберігся вищезгаданий монумент який був зруйнований у 1919 році.

Однак, у 2020 році Сергій Гаджук, Володимир Кістіон, активісти Дзигівської громади вирішили спільно реалізувати проект та повернути скульптуру Божої Матері. Роботи на цьому об’єкті поділені на черги. Наразі вже проведені підготовчі роботи, встановлено залізобетонну опору під скульптуру Божої Матері, влаштовані бордюри та плиточка. Активно працюють по відновленню історичної пам’ятки староста громади Анатолій Лампіга та Віктор Загробський задіявши населення громади.

Слідуюча черга, це видалення та обрізки старих дерев – на місці яких буде відпочинкова зона, озеленення, вуличне освітлення.