СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО – ОДНА З ОСНОВНИХ ГАЛУЗЕЙ МАТЕРІАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

Дата: 19.11.2021 08:24

Агропромисловий комплекс на території нашої громади – займає левову частку матеріального виробництва, що включає дві взаємопов'язані  галузі — рослинництво і тваринництво. Адже наша місцевість має сприятливі ґрунтово-кліматичні умови для ведення та розвитку галузі, вирощування сільськогосподарських культур та тваринницької продукції. В межах громади діють різні форми АПК: кооперативи, акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, приватні підприємства, селянські (фермерські) господарства тощо. Більше 25 потужних сільськогосподарських підприємств  здійснюють діяльність на теренах громади.

Структура посівних площ Ямпільщини включає вирощування зернових, технічних, кормових культурта плодівництво.Загальна посівна площа сільськогосподарських культур по господарствах ТГ у 2021 році склала37381 га, в тому числі зернові та зернобобові 19850 га, технічні 13393 га та  кормові 4138 га.

Сприятливі погодні умови та плідна праця аграріїв дали гарні результати намолоту зернових.Так, середня урожайність озимої пшениці становить 65 ц/га.Найкращі показники в зборі культури показали  ПрАТ «ПК «Поділля» - 74 ц/га таТОВ «Дністер –К» - 70 ц/га, понад 60 ц/га мають ТОВ «Буша», ТОВ «Великокісницьке», СТОВ «Писарівка», ТОВ «АМГ Миронівське», ПСП «Вікторія», СТОВ «Нива», ТОВ «Наталка», ПОП «Рідний край», ПП «Феодосія Агро».

Озимого та ярого ячменю намолочено 11969 та 1761 т відповідно, що становить 52 ц/га та 42 ц/га.Лідерами по врожайності озимого ячменю стали господарства ТОВ «Дністер-К» - 69 ц/га, ТОВ «Буша» та СТОВ «Писарівка» - по 60 ц/га.

Давно вже зібрано та завезено в комори горох, овес, озимий та ярий ячмінь, ріпак, соняшник та сою.Відмінні результати із збору соняшника показали трудівники  ПСП «Вікторія» - 50 ц/га.

На даний час в повному розпалі іде збір кукурудзи. Вже обмолочено більше третини засіяної площі. Середня урожайність по господарствах складає 100 ц/га.Майже 40 % від загальної площізібрано цукрового буряка. Урожайність по цій культурі сягає 515 ц/га.

До фінішу добігає і посівна кампанія під урожай 2022 року.  Агровиробники Ямпільщини вже засіяли озимими зерновими 99% площ до прогнозу, або 8,4 тис. га із запланованих 8,3. В розрізі озимих зернових посіяно – пшеницю, ячмінь та жито. Крім того повністю завершено посів ріпаку. Понад 2 тис. га відведено аграріями під цю культуру.

Важливою галуззю в структурі агропромислового комплексу громади є тваринництво. Майже 10000 голів великої рогатої худоби налічується в господарствах нашої громади, в тому числі понад 3500 корів, також на відгодівлі в хазяйствах маємо більше 2700 голів свиней. Тваринництвом займаються  такі агроформуваня як – СТОВ «Нива», ПОП «Рідний край», СТОВ «Писарівка», СВК «Поділля», ТОВ «Великокісницьке», ПрАТ ПК «Поділля», ТОВ «Дністер К», ФГ «Сліт», ПП «Агротемп плюс», ТОВ «АМГ Миронівське», ТОВ «Северинівське плюс». Основним напрямком  тваринництва є виробництво м’яса та молока. Крім того СТОВ «Писарівка» та ТОВ «Северинівське плюс» займаються вирощування кіз та овець, поголів’я яких сягає більше 650. Станом на 1 жовтня цього року вироблено 216603 ц молока, надій на 1 корову з початку року становить 6077,5кг. Середньодобовий надій молока - 22,5 л.

Сумлінно трудяться на Ямпільській землі дбайливі господарі. Незважаючи на труднощі, вони примножують здобутки сільськогосподарської галузі. Із впевненістю можна сказати - робота аграріїв є чи не найважливішою, оскільки від їхньої праці залежить добробут українців.