ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

ПОВОДЖЕННЯ З ВІДПРАЦЬОВАНИМИ  ЕЛЕМЕНТАМИ  ЖИВЛЕННЯ

Дата: 16.11.2021 15:36
Кількість переглядів: 282

 

До уваги мешканців міста!

Фото без опису

        З метою запобігання негативному впливу відпрацьованих побутових хімічних джерел струму на здоров’я людини і навколишнє природне середовище, а також задля створення ефективної системи їх збирання, В МАГАЗИНІ «АТБ – МАРКЕТ» (м. Ямпіль, вул. Соборна, 23/14), ВСТАНОВЛЕНА  ЕКО-УРНА для збору відпрацьованих елементів живлення (батарейки). При накопиченні 50-ти кілограмів батарейок здійснюється їх вивіз кур’єрською службою «Нової пошти» до м. Дніпро для подальшої утилізації. Прохання до жителів гостей міста не викидати куди-небудь відпрацьовані елементи живлення, а приносити їх в АТБ – Маркет до еко-урни.

      Винахід звичайної  пальчикової батарейки був спричинений бажанням полегшити людське життя. Проте, як це часто буває, на практиці все виявилось не так просто.

     Побутові хімічні джерела струму в залежності від їхнього типу (батарейки, портативні акумулятори тощо) містять важкі метали (цинк, марганець, кадмій, нікель, свинець, ртуть) та інші небезпечні речовини. Потрапивши у навколишнє середовище, відпрацьовані батарейки руйнуються, внаслідок чого шкідливі компоненти, що є в їх складі, випаровуються та вимиваються в навколишнє середовище.

     Токсичні речовини переносяться повітряними потоками і випадають на землю, інколи неподалік від первинного джерела, а подеколи дуже далеко від нього, проникаючи глибоко в ґрунт і воду. Достатньо лише одного пальчикового елемента живлення щоб забруднити 20 квадратних метрів ґрунту або 400 л води.

     Проблема поводження з батарейками в Україні має комплексний характер і зумовлена багатьма причинами. Ось деякі з них:

- відсутність системи роздільного збирання цих відходів та низька інвестиційна привабливість цієї сфери;

- відсутність потужностей з утилізації цих відходів;

- неспроможність суб’єктів господарської діяльності протягом багатьох років самостійно створити і впровадити стабільну і розгалужену систему збирання та утилізації відходів;

- відсутність організаційно-економічних механізмів забезпечення збирання та залучення цих відходів у господарський обіг тощо;

- недостатня увага з боку держави, зокрема відсутність програмних та інших  нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення цієї проблеми.

     Тільки відповідальне поводження, зокрема, роздільний збір та сортування батарейок, дозволить попередити отруєння водних ресурів і грунтів. Крім того, подальша переробка побутових хімічних джерел живлення на спеціалізованих підприємствах забезпечує значний економічний ефект, оскільки дозволяє виробляти з них луг, графіт, цинк та інші речовини для промисловості та медицини.

     Пам’ятаймо, чиста екологія – запорука нашого здоров’я!

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь