Ямпільська міська громада

Управління «Центр надання адміністративних послуг» Ямпільської міської ради інформує

Дата: 16.11.2021 10:04

Міністерство соціальної політики України (розяснення)

Заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко розповів, як отримати субсидію при наявності боргових зобов’язань.

Заступник Міністра порекомендував громадянам, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави сплачувати комунальні платежі, укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соціального захисту населення з питання призначення житлової субсидії.

Відповідно до законодавства житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн).

З питання укладення договору реструктуризації громадянам потрібно звернутися до надавачів відповідних комунальних послуг.

При цьому, якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону.

Також громадяни, які не згодні з встановленими сумами заборгованості, можуть звернутися до суду для її оскарження, що також є підставою для призначення субсидії.

Віталій Музиченко також нагадав, що наявність заборгованості зі сплати аліментів також є підставою для відмови у нарахуванні субсидій.