ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

Обговорення громадськістю символіки Ямпільської територіальної громади

Дата: 04.11.2021 15:44
Кількість переглядів: 754

 

   Відповідно до статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальні громади сіл, селищ, міст можуть мати власну символіку, яка відображає їх історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції.

    Робоча група Ямпільської міської ради по напрацюванню проєкту рішення міської ради про офіційну символіку Ямпільської територіальної громади пропонує для обговорення громадськості зображення символіки – герба і прапора, які можуть бути взяті за основу для затвердження як офіційна символіка Ямпільської територіальної громади.

Зміст, опис та порядок використання символіки

Герб

Фото без опису

 

  Одним із найголовніших елементів герба є гербовий щит. Він має прямокутну форму із заокругленою нижньою частиною. Щит – символ захисту, могутності, справедливості і мирної праці людей. Співвідношення ширини до довжини геральдичного щита складає 7:8.

  Герб описується з боку щитотримача, тобто ліва і права сторони в гербовому щиті зображуються якби з боку людини, що стоїть за гербом. Тоді виходить, що оглядач, який дивиться на гербовий щит бачить його праву сторону зліва, а ліву – справа від себе.

  В правій частині герба зображення подільського сонця, над яким знаходиться козацький хрест жовтого кольору на темно-голубому фоні.

  В верхній частині щита стилізовано зображення Волино-Подільська височина, яка має блакитний колір.

  В центральній частині щита зображення човна зеленого та золотистого кольору в верхній частині, світло-коричневого кольору в нижній частині.

  Зображення човна на швидкоплинній річці синього  кольору. На синьому фоні річки – пороги, що характерно для місцевої ділянки Дністра. Нижня частина щита має забарвлення зеленого кольору і символізує аграрний сектор.

 Над щитом знаходиться срібна корона(башта), яка має три зубці, є символом повітового самоврядування.

  З правого і лівого боку щита  обрамлення колоссям пшениці золотистого кольору, перев’язаним жовто-блакитною стрічкою, що є державним символом.

  В нижній частині перерізу розміщено, справа і зліва дві виноградні китиці темно-синього кольору, листя зелене, що є символом родючості і життєдайності.

Прапор

Фото без опису

 Прапор являє собою прямокутне полотнище у співвідношенні 2:3. Прапор розділений на три рівні,  горизонтальні частини.

 Перша смуга синього кольору – колір безкрайнього подільського неба, символізує вірність, чесність, шляхетність, лицарські чесноти, бездоганність.

 Друга смуга має червоний (малиновий) колір. На ній у центрі прапора відтворено золотий Козацький хрест. Червоний колір та Лапчастий хрест є частиною загальновійськового прапора війська Запорізького часів Богдана Хмельницького та символізують розвиток козацтва на Ямпільщині.

  Третя смуга - зеленого кольору символізує багату природу, достаток і свободу та несе символіку аграрного сектору громади.

  Використовуються герб і прапор при проведенні урочистостей, при тиражуванні значків, буклетів та путівників, тощо, поряд з державною символікою.

Пропозиції просимо надавати у письмовій  формі до 14 листопада 2021року

за адресою: 24500, м. Ямпіль, вул. Свободи, 132 або на електронну адресу yampmr@i.ua

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь