ПРОЄКТ «БЕЗ БАР’ЄРІВ»

Дата: 29.10.2021 11:42

За ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської, в Україні започатковано проект «Без бар’єрів», який спрямований на створення людиноцентричного суспільства. Саме для реалізації даної ініціативи розроблено та затверджено  Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Головна мета стратегії – створення безперешкодного середовища для усіх без виключення груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими.

Реалізація Національної стратегії передбачає створення безбар’єрного простору по шести основних напрямках: фізична доступність, економічна, інформаційна, цифрова, освітня та суспільна.

«Довідник безбар’єрності» – проект з відкритим кодом, доступний для використання та цитування, який також можна доповнювати. Над ним працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти. Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua.