Сімейні молочні ферми та державна підтримка аграріїв у 2021 році

Дата: 01.09.2021 17:22

31 серпня 2021 року в конфенцзалі Ямпільської міської ради відбулася зустріч зацікавлених жителів громади з начальником відділу прогнозування розвитку АПК та сільських територій Департаменту міжнародного співробітництва Вінницької облдержадміністрації Наталею Козуляк та представником Проєкту «Сімейні молочні ферми» Богданом Курячим. Відкрив зустріч заступник  міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Михайло Труба.

Метою зустрічі було ознайомлення присутніх з умовами реалізації проєкту «Сімейні молочні ферми», а також інформування про державну підтримку в сфері аграрного сектору, зокрема фермерських господарств.

Першою до слова була запрошена Наталя Вікторівна, яка дуже детально розповіла про державну підтримку аграріїв в поточному році. Програма держпідтримки передбачає декілька напрямків:

1) Дотація за наявні бджолосім’ї;

2) Відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів;

3) Відшкодування вартості об'єктів;

Довідково: об'єкти – тваринницькі ферми і комплекси для утримання (вирощування та розведення) сільськогосподарських тварин, птиці, об’єктів аквакультури (на рибницьких господарствах), доїльні зали, підприємства з переробки сільськогосподарської продукції (у тому числі для виробництва харчових продуктів м’ясних, рибних, молочних) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій.

4) Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів;

5) Відшкодування вартості об'єктів із зберігання та переробки зерна;

6) Дотація за утримання кіз та овець;

7) Дотація за приріст поголів’я корів;

Фермерські господарства мають право на вибір отримати або дотацію за приріст корів, або спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності за рахунок коштів бюджетної програми (1201150) «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».

8) Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства;

Урядова програма підтримки розвитку фермерських господарств 2021 передбачає такі напрямки:

• бюджетна дотація за утримання корів;
  • доплата на користь застрахованих осіб – членів/голови СФГ без набуття статусу юридичної особи ЄСВ;
  • часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;
  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) – новоствореним фермерським господарствам;
  • фінансова підтримка на поворотній основі.

Представник Проєкту «Сімейні молочні ферми» Богдан Курячий ознайомив присутніх з умовами реалізації проєкту.

Сімейні Молочні Ферми (СМФ) – це перший інвестиційний проект в Україні, що розвиває індустрію сімейного молочного фермерства. Він інвестує в сімейні господарства, які хочуть розпочати молочне фермерство, допомагає знайти їм фінансування, закупити корів і обладнання та налагодити співпрацю з молокозаводами, які будуть викуповувати у фермерів молоко. Більш детально з умовами Проєкту можна ознайомитися на сайті https://smf.org.ua/.

Зустріч пройшла дуже жваво та цікаво. Зацікавлені в створенні молочних ферм громадяни задавали багато питань, озвучували свої проблеми та ділилися досвідом.