ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Дата: 20.05.2021 08:57

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 15 років. Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій.

Українська вишиванка має дуже давнє походження. Як свідчать багато досліджень, вбрання із вишивкою створювали ще до VI ст. Спочатку вишиванки були не просто одягом, а таким собі оберегом для їхніх власників від зла. Тому узори наносили на рукава, коміри і поділ сорочок.

Кожен регіон України має свою техніку вишивання, деталі та тематику орнаменту і традиційні кольори вишиванки. Загалом в Україні є близько сотні різних технік. Серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння.

Ювілейний 15-й рік Всесвітнього дня вишиванки присвячено українській традиційній музиці та екологічним питанням , зокрема, проблемі вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком.