Проведено штабне тренування Ямпільської міської ланки ЄДСЦЗ

Дата: 22.04.2021 17:22

На виконання   Плану основних заходів цивільного захисту Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2021 рік, Плану основних заходів цивільного захисту Ямпільської міської  ланки Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2021 рік, затвердженого міським головою від 28 січня 2021 року № 18 з метою підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру 21 квітня 2021 року було проведене штабне тренування органів  управління  та сил цивільного захисту Ямпільської міської ланки Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій у разі загрози або виникненні надзвичайної ситуації на гідроспорудах Новодністровського каскаду ГЕС  за темою: „Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту Ямпільської територіальної громади при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на гідроспорудах Новодністровського каскаду ГЕС. Головною метою тренування було:

- підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до виконання заходів з евакуації населення із зони можливого катастрофічного затоплення при виникненні надзвичайної ситуації на гідроспорудах  Новодністровського каскаду ГЕС, а також життєзабезпечення евакуйованого населення;

- вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів, передбачених планом евакуації Ямпільської міської ланки Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту;

- практичне відпрацювання заходів з оповіщення, евакуації, та забезпечення громадської безпеки і порядку.

Керівник штабного тренування –  заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Труба М.Г.. До тренування  залучалися сектор цивільного захисту та мобілізаційної роботи Ямпільської міської ради, місцева комісія з питань евакуації, спеціалізовані служби цивільного захисту Ямпільської територіальної громади (Ямпільське відділення поліції № 1 Могилів-Подільського РВП Головного управління Національної поліції у Вінницькій області , Ямпільський районний сектор Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій у Вінницькій області , ДМД 322/6  (смт. Томашпіль) Вінницької філії ПАТ «Укртелеком) , зони катастрофічного затоплення (села Михайлівка, Оксанівка, Ульянівка, Біла, Гальжбіївка, Миронівка, Петрашівка, Пороги, Цекинівка, Іванків, В.Кісниця, м. Ямпіль).

Начальник збірного пункту евакуації № 19 м. Ямпіль. Були присутні керівництво та представники Департаменту цивільного захисту Вінницької ОДА.

Місцем проведення визначено пункт постійного розміщення органів управління Ямпільської міської ланки Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту ( приміщення малої зали  Ямпільської міської ради). Збірний пункт евакуації м. Ямпіль, визначений приймальний пункт евакуації с. Дзигівка.

За сценарієм тренування організовано та  виконано наступні заходи:

здійснено оповіщення керівного складу та інформування населення про надзвичайну ситуацію з визначенням порядку дій;

проведено оцінку обстановки та прийнято рішення на проведення заходів з евакуації;

розгорнуто та організовано  роботу  збірного пункту евакуації;

здійснено теоретичні заходи із забезпеченням проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, залучення фінансових та матеріальних резервів;

Відповідно до плану евакуації уточнено:

кількість населення, яке підлягає евакуації, наявність транспортних засобів, порядок вивезення населення, тощо;

Перевірено справність  системи оповіщення на базі апаратури П-164, розіграно ситуацію з отриманням сигналу о  в 07 год 00 хв від Новодністровської ГЕС .

Заплановані заходи виконано в повному обсязі, система оповіщення в справному стані.