День здоров’я

Дата: 07.04.2021 10:14

Кожен рік у країнах, що входять у Всесвітню організацію охорони здоров’я, 7 квітня відзначається День здоров’я. Мета святкування – підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому. Особливо актуально це питання стоїть сьогодні, коли людство бореться із пандемією.

Один із ефективних способів захистити себе від хвороби є вакцинація.

Вакцини проти Covid-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже використовуються.

Вакцинуватись потрібно, адже хвороби легше запобігти, ніж лікувати їх.

З 1 березня 2021 року в Україні є можливість записатись до списку очікування на вакцинацію проти Covid-19. Електронний список очікування формується, щоб краще спланувати та організувати процес вакцинації.           Вакцинація проти Covid-19 відбувається в 5 етапів:

1-й етап – медики, які працюють із пацієнтами з Covid-19, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті;

2-й етап – решта медичних працівників, люди віком 80+ та соціальні працівники;

3-й етап - люди віком 65-79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти;

4-й етап – люди віком 60-64 роки, люди з хронічними захворюваннями, люди, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі;

5-й етап – решта дорослого населення України.

Якщо ви є:

• Працівником сфери охорони здоровя, освіти, соціальної сфери;
  • Працівником чи мешканцем спеціалізованого закладу(інтернати, будинки для літніх людей тощо)
  • Військовослужбовцем
  • Працівником критично важливих структур державної безпеки                        ( включаючи з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою й службою безпеки України)

Вам не потрібно записуватись, роботодавець або керівник  установи інформує вас  про можливість та дату щеплення.

Усі можуть записатись до списку очікувань у зручний  спосіб:

1. Через портал чи мобільний застосунок Дія.
  2.  Через національний контакт - центр МОЗ.
  3. За телефоном гарячої лінії +380979947089  - відповідальної особи                           по КП « Ямпільський МЦ ПМСД» ЯМР.

Зараз формується саме список очікування на вакцинацію. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

У Ямпільській громаді уже вакциновано 80 медичних та соціальних працівників.