Екологічний туризм

Дата: 05.04.2021 15:53

«Зелені маршрути" - нова форма екологічного туризму, яка включає багатофункціональні маршрути природної і культурної спадщини, що проходять уздовж природних екологічних коридорів, річок, історичних торгових шляхів, тощо. Такий туризм  сприяє збереженню природи, пропаганді здорового способу життя,  розвитку регіону.

Саме у такому напрямку розпочалася робота щодо створення екологічно-туристичного кластера "Смарагдовий (зелений) Шлях".

19 березня 2021 року Ямпільською міською радою в партнерстві з «Фонд розвитку сільських громад «З міста В село» с. Велика Кісниця, ГО «Туристична Ямпільщина» м. Ямпіль, «Зелені шляхи» с. Гораївка (Бакота), ДНЕГО «Відкасник» с. Ольгопіль, «Акорд» смт. Крижопіль, «Розумне місто та екосистема» (Smart-Cіty and Ecosystem) м. Київ організовано та проведено зустріч в рамках створення еколого-туристичного кластеру «Смарагдовий Шлях», з представниками Ольгопільської, Піщанської, Крижопільської територіальних громад, заповідника «Кармелюкове Поділля», ДП «Крижопільське лісове господарство».

На порядку денному була розробка та підписання офіційної угоди щодо створення туристичного кластеру (об’єднання) «Південного Поділля» та створення спільного культурно-туристичного велосипедного маршруту в рамках конкурсу «Комфортні громади».

Обговоривши всі ключові моменти створення заходів, учасники визначили за кожною громадою відповідний перелік завдань в  напрямку  написання спільного проекту в обласному конкурсі.

А вже 24 березня в приміщенні Крижопільської селищної ради відбулось друге організаційне засідання представників громад.

На порядку денному зібрання у Крижополі була розробка та підписання офіційної угоди щодо створення кластера «Південне Поділля» з перспективою приєднання регіону до мережі європейських велосипедних маршрутів у межах екологічного Дністровсько-Бузького коридору «Смарагдовий Шлях».

Чекаємо на конкурс…