Інформація про роботу відділу соціального та медичного забезпечення

Дата: 16.03.2021 10:44

У Ямпільській міській громаді створено відділ соціального та медичного забезпечення.

Відділом  соціального та медичного забезпечення Ямпільської міської ради здійснюється:

- прийом громадян з питань, що стосуються соціального захисту населення;

- призначення і виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі ;

- забезпечення виплати коштів на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни згідно поданої заяви та пакету документів;

- надання одноразової матеріальної допомоги на лікування надання вразливим верствам населення громади, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету;

- здійснює фінансування та контроль над діяльністю КУ «Ямпільський територіальний центр соціального обслуговування та надання соціальних послуг»;

- підготовка документів для поселення осіб, які потребують стороннього догляду у відділення стаціонарного догляду Ямпільським територіальним центром соціального обслуговування та надання соціальних послуг;

- забезпечення проведення відшкодувань за безкоштовні рецепти на ліки та безплатне зубопротезування для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС;

- відшкодування видатків, надання послуг, проведення обліку та розрахунків по зубопротезуванню пільговим категоріям;

- надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій, членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участь в АТО, які зареєстровані та проживають в Ямпільській міській територіальній громаді;

- визначає та реалізує соціальні пріоритети розвитку громади, розробляє місцеві програми соціального спрямування,  заходи  щодо підтримки вразливих категорій населення;

- визначення потреб населення громади у соціальних послугах;

- сприяння по оснащенню медичних закладів Ямпільської громади медичним обладнанням та інструментарієм;

- покращення кадрового забезпечення;

- утримання медичних та інших працівників сільських, медичних закладів, які неспроможні утримувати штат;

- проведення якісних профілактичних оглядів дорослого та дитячого населення;

- залучення в первинну ланку галузі охорони здоров’я поза бюджетних коштів;

- покращення забезпечення пільгових категорій населення лікарськими засобами;

- захист прав та законних інтересів дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Працівниками відділу соціального та медичного забезпечення Ямпільської міської ради проводиться прийом документів щодо призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які нездатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги. За короткий період роботи відділу станом на 15 березня 2021року  прийнято 7 заяв на призначення компенсації.

Прийнято 79 заяв осіб з числа пільгових категорій громадян для нарахування та виплати компенсації за тверде паливо та скраплений газ.

Відповідно до Порядку використання коштів для надання матеріальної допомоги соціально-незахищеним громадянам Ямпільської міської ради Програми соціальної підтримки окремих категорій населення Ямпільської міської ради на 2021-2024 роки працівниками відділу прийнято 57 заяв на отримання матеріальної допомоги на лікування. Комісією з питань розгляду заяв для надання матеріальної допомоги соціально-незахищеним громадянам Ямпільської міської ради прийнято рішення про надання матеріальної допомоги 31 особі. Працівниками відділу проведено виплату матеріальної допомоги на лікування на суму 60,0 тис. грн.

Здійснено оформлення документів 16 осіб на прийняття громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують соціальної послуги – допомоги вдома. Підготовлено документи та поселено 5 осіб, які потребують стороннього догляду у відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання с.Дзигівка КУ «Ямпільський територіальний центр соціального обслуговування та надання соціальних послуг Ямпільської міської ради».

Проведено відшкодування аптечним установам (згідно договорів) вартості препаратів інсуліну для осіб, які потребують інсулінотерапіїї на суму 142, 4 тис. грн.

Створено робочу групу по визначенню потреб у соціальних послугах Ямпільської територіальної громади. Розроблено та затверджено рішенням виконавчого комітету Положення про опікунську раду при виконавчому комітеті Ямпільської міської ради та склад опікунської ради.

Начальник відділу     Геннадій КОЛЮШКО