Механізм списання недоїмки із ЄСВ за 2017-2020 рр, для «сплячих» ФОП

Дата: 13.08.2020 14:30

Повідомляємо платників ЄСВ, що за інформацією Томашпільського відділу обслуговування громадян  ГУ ПФУ у Вінницькій області з 03 червня 2020 року почав діяти  механізм списання недоїмки із ЄСВ за 2017-2020 роки, для «сплячих» ФОП, передбачених п.5 розділу I Закону України від 13.05.2020 р. № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Cписання стосуються суми недоїмки, нарахованої платниками ЄСВ з числа ФОП-загальносистемників та осіб , які проводять незалежну професійну діяльність, за період з 01.01.2017 року, а також штрафів та пені.

Упродовж  90 календарних днів з дня набрання чинності Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вищезгаданим суб’єктам підприємницької діяльності необхідно подати до держреєстратора за місцем знаходження  реєстраційної справи  ФОП  заяву про припинення підприємницької діяльності   та до податкового органу – звітність з ЄСВ за 2017-2020, якщо вона не була подана раніше. Після цього протягом 15 робочих днів, податківцями буде проведено камеральну перевірку, за результатами якої буде прийнято рішення про списання сум недоїмки, штрафних санкцій, пені або про відмову.

За довідками можете звертатись по тел. 04348 2-12-31 (Томашпільський відділ обслуговування громадян ГУ ПФУ у Вінницькій області)