Зміни до Конституції – обговорення триває

Дата: 05.03.2020 15:45

Ямпільська міська рада - як член Асоціації міст України бере активну  участь в обговоренні пропозицій щодо внесення  змін до Конституції  України в частині децентралізації.

Ми не можемо стояти осторонь цього процесу, тому  маємо донести до Уряду та Парламенту країни наші пропозиції.    Розуміємо, що неможливо  завершити комплексну реформу місцевого самоврядування  і створити ефективну систему влади на усіх рівнях , без внесення змін до Конституції.

Вважаємо що такі зміни мають чітко визначити всі норми і упорядкувати систему влади таким чином, щоб ці зміни не були формальним перейменуванням і ні в якому разі не призвели до збільшення делегованих повноважень без відповідного фінансового ресурсу.

Ямпільська міська рада ПІДТРИМУЄ та погоджується з концепцією Асоціації міст України, а саме:

• дворівневе місцеве самоврядування (первинний рівень – муніципалітет, вторинний рівень – область)
  • повна гарантія фінансування державою делегованих повноважень;
  • зупинення та скасування актів ОМС може здійснюватись виключно у судовому порядку;
  • впровадження терміну «муніципалітет»  та відмова від термінів село, селище, місто, ОТГ, адже усі муніципалітети матимуть однакові повноваження.

Сподіваємося, що пропозиції громад будуть почуті та враховані.