У Ямполі відзначили День захисника України та День Українського козацтва

Дата: 15.10.2019 15:19

У понеділок, 14 жовтня, в центрі міста Ямполя відбулися заходи з нагоди відзначення кількох дат – Дня захисника України, Дня Українського козацтва та православного свята Покрови Пресвятої Богородиці, організовані Ямпільською міською радою спільно із козацьким товариством «Дністровська Січ», Ямпільським райвійськкоматом, відділом прикордонної служби «Ямпіль», військово-патріотичним клубом «Форпост», учасниками АТО.

Розпочалися урочистості із релігійної промови настоятеля Української православної церкви великомученика і цілителя Пантелеймона отця Богдана. Після чого з вітальним словом до всіх присутніх звернувся міський голова Анатолій Юрченко, який з нагоди визначних дат вручив подяки за активну громадянську позицію, відданість територіальній громаді міста, сумлінне виконання службових обов’язків та особисті заслуги у справі відродження національних традицій працівникам ЗСУ, державної прикордонної служби, козакам РКТ «Дністровська Січ». Крім того, за військово-патріотичне виховання молоді було відзначено керівника ВПК «Форпост» Федора Водянюка, який, до слова, в цей день пройшов посвяту в козаки і став новобранцем козацького товариства «Дністровська Січ».

Нагороди, грамоти, відзнаки та подяки вручалися від імені керівництва військкомату, козацького товариства, громадського формування «Кордон», Всеукраїнського об’єднання «Країна», громадських організацій учасників АТО.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять полеглих захисників Вітчизни.

Вихованці ВПК «Форпост» поклали квіти до пам’ятників Героям-ямпільчанам, загиблим в АТО, Меморіалу Слави, до пам’ятника Ямпільчанам, жертвам трагічних подій 1651 року, Богдану Хмельницькому, до пам’ятної дошки першому отаману «Дністровської Січі» Федору Сирітку.

На площі біля фонтану працювала польова кухня, у якій козаки варили смачну юшку і козацьку кашу та пригощали всіх, хто прийшов на свято.

В гості до Ямполя з хлібом-сіллю завітали гайдуки із сусідньої Молдови та радо приєдналися до святкування.

Юні форпостівці продемонстрували показовий виступ з рукопашного бою.

Святковий день виявився напрочуд теплим та сонячним. Гурт місцевих музикантів розважав ямпільчан та гостей міста живою гучною музикою.