Як ямпільчани відзначили свято Івана Купала

Дата: 08.07.2019 15:04

6 липня місто традиційно святкувало чудове свято - Івана Купала.

Купальська ніч… Загадкова і таємнича, сакральна і міфічна… Кажуть, що цієї ночі з рік, озер та ставків виходять водяники й русалки, а вода набуває живильних, магічних властивостей, тому здатна наділити людину силою та здоров’ям на весь рік.

Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями, адже з далекої давнини збереглися в українського народу купальські звичаї. Приємно, що до нашого часу збереглися обряди, які дають нам можливість пишатися своєю національною самобутністю, повною мірою відчувати неперервний зв'язок поколінь і вірити, що купальське вогнище очистить від усіх хвороб та негараздів.

У цей день працівники  Будинку культури підготували для громади театралізоване дійство, провели ігри, конкурси, а учасників нагородили призами. Козаки з Дністровської Січі варили юшку і гречану кашу та пригощали наїдками всіх охочих. Дітлахи веселилися на атракціонах, працювала виїзна торгівля.

А справжню окрасою свята став виступ «народного кума України» Миколи Янченка. Присутні аплодували та підспівували виконавцю.

Свято, яке у всіх його безпосередніх учасників залишило яскраві спогади та незабутні враження, завершилось палаючим вогнищем та дискотекою.

Ямпільська  міська рада дякує усім, хто взяв участь у підготовці та проведенні вже традиційного для міста Купальського свята.