Стихійна торгівля молочною продукцією – стихійне лихо для містян
Стихійна торгівля вже стала звичним і невід’ємним атрибутом життя міського населення. Зазвичай, це явище має соціальне походження і виходить із бажання людей зекономити та посмакувати чимось домашнім.
На території існуючого у місті Ямполі ринку створено достатню кількість спеціально обладнаних місць для продажу сільськогосподарської продукції тваринного походження у критому павільйоні, а також працює лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка здійснює контроль за якістю продуктів.
Наразі створені всі умови для людей, які хочуть реалізовувати продукцію, виготовлену у своїх підсобних господарствах. Але деякі торговці не бажають дотримуватися визначеного порядку, мотивуючи це тим, що на узбіччі та тротуарі потік людей інтенсивніший.
Але найстрашніше те, що серед продуктів, які реалізуються із землі, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти, особливо у період літньої спеки. Вживання молочної продукції невідомого походження (адже відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) із землі, придбаної у громадян, які не пройшли медогляд та не мають допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від такої продукції у цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду, адже протягом кількох годин сир, сметана, молоко, бринза перебувають на палючому сонці, що спричиняє процес псування продукції; сотні людей проходять повз так звані «торгові прилавки», піднімаючи пилюку і бруд із тротуару, які успішно осідають на товарі, до того ж проїжджає безліч одиниць автомобільного транспорту, вихлопні гази від яких безперешкодно поглинаються молочними виробами; поряд пробігають безпритульні собаки, які можуть бути розплідниками різних небезпечних хвороб, і, врешті-решт, про яку особисту гігієну може йти мова, якщо у продавця відсутні будь-які елементарні умови для підтримання чистоти рук. Не раз доводилось споглядати ситуацію, коли продавці, не використовуючи одноразові поліетиленові рукавички, брудними руками обмацували сир чи бринзу перед зважуванням, а тоді передавали покупцеві.
Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання, і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють). Саме у зв’язку з цим частішають випадки харчових отруєнь та інфекційних захворювань, особливо серед дітей.
Зважаючи на цю ситуацію та з метою недопущення виникнення загрози людському здоров’ю та життю, міською радою спільно з працівниками Ямпільського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області та працівниками Ямпільського відділення поліції під час робочих зустрічей було порушено питання заборони торгівлі молочною продукцією з рук на тротуарах міста. Комісійно проводиться робота по виявленню недобросовісних торговців на узбіччях проїжджої частини дороги, складаються адмінпротоколи згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладаються штрафи у сумі від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Звертаємо увагу, що відповідно до ч.1 ст. 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) передбачене максимальне покарання – обмеження волі на строк до 3-х років.
Закликаємо мешканців міста, які хочуть придбати молочну продукцію домашнього виробництва, користуватися для покупки спеціально обладнаним місцями, щоб убезпечити себе та своїх рідних від можливого харчового отруєння, яке може мати трагічні наслідки. Пам’ятаймо, наше здоров’я – у наших руках!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)