У Ямполі на Дністрі відзначили свято Водохреща

Дата: 19.01.2019 16:43

Цьогоріч 19 січня на свято Хрещення Господнього на річці Дністер було справді людно. Зануритися в освячену річкову воду прийшло близько однієї тисячі ямпільчан. Окрім чоловіків, які, зазвичай, щороку приходять в це свято до ріки, було багато представниць прекрасної статі, і навіть малі діти зі своїми батьками.

До слова, першими відчули благодать холодної купелі у Дністрі ще напередодні Водохреща у надвечір’я Богоявлення Господнього директор департаменту фінансів Вінницької ОДА Микола Копачевський, який того дня завітав на Ямпільщину на фестиваль народної творчості “Різдвяне диво”, голова Ямпільської РДА Михайло Вдовцов та головний лікар Ямпільської ЦРЛ Костянтин Ліваковський.

А вже наступного дня естафету прийняло чимало ямпільчан. Щоб зігрітися після святкової купелі козаки із громадської організації «Дністровська Січ» пригощали всіх охочих смачним гарячим чаєм та справжньою козацькою кашею. Піднесений настрій забезпечували веселими піснями запальні музиканти. Звуки їхніх музичних інструментів лилися понад Дністром та розлягалися над парковою зоною. Як зазначив міський голова Анатолій Юрченко, міська рада охоче підтримала ініціативу козаків у забезпеченні справжнього свята для ямпільчан в день Хрещення Господнього.

Після обіду протоієрей Української автокефальної помісної православної церкви отець Богдан здійснив освячення дністровської води, окропив святою водою людей, що були на березі Дністра та побажав Божої благодаті і міцного здоров’я всім людям.

За безпечним зануренням у холодну воду спостерігали працівники рятувальної станції, вздовж узбережжя Дністра протягом всього дня чергувала служба порятунку.

Погода в цей день видалася дивовижною. Сонце світило, наче влітку. Хорошими емоціями можна було зарядитися не лише від процесу купання, а й від споглядання на чудових красенів-лебедів, які близько підпливали до берега, чим особливо радували малечу.

Ямпільська міська рад вдячна всім, хто долучився до організації свята, всім тим, хто прийшов скупатися у Дністрі та набратися бадьорості, позитиву, сил та здоров’я на весь рік.