Ямпільська міська рада

Вінницька область, Ямпільський район

Символіка міста

Опис герба міста Ямполя

На сьогодні існує офіційно затверджений 22 жовтня 1985 року Герб міста, розроблений ямпільчанином Олександром Пелешком, який має щитовидну форму.

На верхній частині щита, яка умовно відображає історичне минуле, зображені вежі фортеці, обрамлені пергаментним листом з написом «ЯМПІЛЬ». Щит – символ захисту, могутності, справедливості і мирної праці людей. Замок – свідчення історичної давнини патріотизму жителів міста, його боротьби за свободу і незалежність. Герб перетинає вигнута синя стрічка Дністра з порогами і недобудованими галерами. У центрі герба – вінок із золотих колосків, посередині якого цукровий буряк білого кольору з зеленими листям, який одягнений на шестерню. Ці елементи – характеристика діяльності трудівників району, які на індустріальній основі вирощували інтенсивними методами хліб, технічні культури, зміцнювали могутність країни. Буряк – символ гордості ямпільчан. Фон щита світло-зелений, він означає поля, ліси району.

Опис прапора міста Ямполя

Прапор міста являє собою прямокутне полотнище довжиною 140 см. шириною 90 см. Прапор розділений на чотири горизонтальні частини.

Перша смуга має 35 см синього кольору – колір безкрайнього подільського неба, символізує вірність, чесність, шляхетність, лицарські чесноти, бездоганність.

Друга смуга шириною 18 см. має червоний (малиновий) колір. На ній, у центрі прапора відтворено золотий Мальтійський хрест.Червоний колір та Мальтійський хрест є частиною загально військового прапора війська Запорізьського часів Богдана Хмельницького та символізують розвиток козацтва на Ямпільщині.

Третя смуга шириною 29 см зеленого кольору символізує багату природу, достаток і свободу.

Та четверта хвиляста смуга шириною 15 см є символом річок, які протікають через місто, а також чистого повітря і мирного неба.

Держак прапора (довжина — 2,5 м, діаметр — 5 см). Верхівка держака прапора увінчана металевою маківницею, кулястим наконечником жовтого кольору, що кріпиться на базу.